Edukacinė pamoka – išvyka 1-8 klasių mokiniams

„Atsargiai, parazitai !“

Datos: derinama individualiai.

Trukmė: ~1 val.

Minimalus dalyvių skaičius: 20 asm.

Kaina: 10eur/asm.

Remiantis 2019–2020 ir 2020–2021 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio  ugdymo programų bendruoju ugdymo planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ir sporto ministro 2019 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. V- 417,  numatyta integruoti į pagrindinio ugdymo turinį  Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-941, bendradarbiaujant su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija organizuojame edukacines pamokas „Tvariojo Gamtamokslio“ temomis. 

Vyks praktiniai užsiėmimai gamtoje sutinkamų parazitų tema. Edukacijos metu parazitologijos laboratorijos specialistai  mokiniams parodys, kaip atrodo neaktyvūs, specialiai izoliuoti, tikri, gamtoje sutinkami parazitai (erkės, blusos, utėlės, kirmėlės, galinčios gyventi žmogaus organizme).

Parazitologinių tyrimų laboratorijoje mokiniai galės pamatyti kirmėles, kurios parazituoja žmogaus žarnyne, kuriomis užsikrečiama suvalgius šių kirmėlių kiaušinėliais užteršto maisto. Bus demonstruojamos kirmėlės, kurių kiaušinėliais užsikrečiama tiesioginio kontakto su sergančiuoju metu. 

Moksleiviai pamatys, kaip atrodo įvairios plokščiosios kirmėlės (kaspinuočiai ir siurbikės). Laboratorinių mikroskopų pagalba vaikai galės pamatyti, kaip atrodo bei  kokio dydžio yra žmonių parazitinių kirmėlių kiaušinėliai.

Edukacinės pamokos dalyviai sužinos, kaip užsikrečiama žmogaus žarnyno kirmėlėmis, kaip apsisaugoti nuo tokių parazitų.

Vaikai mokomi atpažinti erkes, supažindinami su pagrindiniais erkių pernešamų ligų požymiais ir kaip taisyklingai pašalinti įsisiurbusią erkę. Specialistai patars, kaip reikėtų apsirengti einant į mišką, kaip elgtis aptikus kenkėjus ant kūno.

+370 687 53 270

projektai@pbakademija.lt