Edukacinė pamoka – išvyka 1-8 klasių mokiniams

„Atsargiai, parazitai !“

Datos: derinama individualiai.

Trukmė: ~1 val.

Minimalus dalyvių skaičius: 20 asm.

Kaina: 10eur/asm.

Bendradarbiaudami su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rengiame praktinius užsiėmimai gamtoje sutinkamų parazitų tema. Edukacijose parazitologijos laboratorijos specialistai mokiniams parodys, kaip atrodo neaktyvūs, specialiai izoliuoti, tikri, gamtoje sutinkami parazitai (erkės, blusos, utėlės, kirmėlės, galinčios gyventi žmogaus organizme).

Parazitologinių tyrimų laboratorijoje mokiniai galės pamatyti kirmėles, kurios parazituoja žmogaus žarnyne, kuriomis užsikrečiama suvalgius šių kirmėlių kiaušinėliais užteršto maisto. Bus demonstruojamos kirmėlės, kurių kiaušinėliais užsikrečiama tiesioginio kontakto su sergančiuoju metu. 

Moksleiviai pamatys, kaip atrodo įvairios plokščiosios kirmėlės (kaspinuočiai ir siurbikės). Laboratorinių mikroskopų pagalba vaikai galės pamatyti, kaip atrodo bei kokio dydžio yra žmonių parazitinių kirmėlių kiaušinėliai.

Edukacinės pamokos dalyviai sužinos, kaip užsikrečiama žmogaus žarnyno kirmėlėmis, kaip apsisaugoti nuo tokių parazitų.

Vaikai mokomi atpažinti erkes, supažindinami su pagrindiniais erkių pernešamų ligų požymiais ir kaip taisyklingai pašalinti įsisiurbusią erkę. Specialistai patars, kaip reikėtų apsirengti einant į mišką, kaip elgtis aptikus kenkėjus ant kūno.

+370 687 53 270

projektai@pbakademija.lt