Edukacinė pamoka 1-8 klasių mokiniams

 „Oras – Vanduo – Žemė“

Datos: derinama individualiai.

Trukmė: ~1 val.

Minimalus dalyvių skaičius: 20 asm.

Dalyvauti kviečiame mokinius  nuo 1 iki 8 klasės. 

Kaina: 10 eur/asm.

Remiantis 2019–2020 ir 2020–2021 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio  ugdymo programų bendruoju ugdymo planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ir sporto ministro 2019 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. V- 417,  numatyta integruoti į pagrindinio ugdymo turinį  Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-941, bendradarbiaujant su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija organizuojame edukacines pamokas „Tvariojo Gamtamokslio“ temomis. 

Vyks praktiniai-demonstraciniai užsiėmimai cheminės taršos tema: gyvenamosios ir darbo aplinkos, vandens, ne maisto produktų (taros, pakuočių skirtų sąlyčiui su maistu, vienkartinių indų ir pan.), cheminiai tyrimai. 

Užsiėmimų metu cheminių tyrimų laboratorijos specialistai mokiniams pademonstruos, kaip atvežama aplinkos tiriamoji medžiaga (vanduo, įvairios taros bei pakuotės), kaip medžiagos paruošiamos tyrimui, kaip vyksta tyrimo procesas ir vertinami tyrimo rezultatai. Demonstracijų metu mokiniai sužinos, kokių cheminių elementų ieškoma tiriamajame ore, vandenyje, pakuotėse. Kokią reikšmę sveikatai turi aplinkoje ir buityje aptinkamos cheminės medžiagos.

Pakuočių ženklinimas (pakuočių bei taros etiketės ir simbolių reikšmės).

Kokios pakuotės saugios: skirtumai  tarp EU patvirtintų pakuočių reikalavimų bei perkamos iš internetinių parduotuvių (Aliexpress, Wish, eBay). Kaip atpažinti, kaip galiu save apsaugoti.

Aplinkos (vandens, oro) tarša. Poveikis žmogaus organizmui.

Stebime kaip tiriamas vanduo  iš upių, ežerų, vandens telkinių. Baseinų vandens chloro normos.

Mokomės saugiai elgtis su kasdienėje aplinkoje esančiomis cheminėmis medžiagomis (aerozoliai, kvapikliai, kūno purškikliai, aromatinės žvakės ir pan.)

Geriamas vanduo. Gėrimai su saldikliais, dažikliais. Poveikis žmogaus organizmui. 

Gyvai stebėsime kaip tiriamas, kaip valomas. Nitritų, nitratų  normos. Kokie cheminiai elementai randami gėrimuose (coca cola, pepsi, gira ir pan.). Kokie susidaro pavojingi junginiai iš cukrų, sintetinių rūgščių, angliarūkšties. 

Pasibaigus užsiėmimui, mokiniai įgis praktinių žinių pritaikomų artimoje aplinkoje. 

+370 687 53 270

projektai@pbakademija.lt