Edukacinė pamoka 1-8 klasių mokiniams

 „Oras – Vanduo – Žemė“

Datos: derinama individualiai.

Trukmė: ~1 val.

Minimalus dalyvių skaičius: 20 asm.

Kaina: 10 eur/asm.

Bendradarbiaudami su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rengiame  praktinius-demonstracinius užsiėmimas cheminės taršos tema – apie gyvenamosios ir darbo aplinkos, vandens, ne maisto produktų (taros, pakuočių, skirtų sąlyčiui su maistu, vienkartinių indų ir pan.) cheminius tyrimus. 

Cheminių tyrimų laboratorijos specialistai mokiniams pademonstruos, kaip atvežama tiriamoji medžiaga (vanduo, oras, įvairios taros bei pakuotės), kaip medžiagos paruošiamos tyrimui, kaip vyksta tyrimo procesas ir vertinami tyrimo rezultatai. Mokiniai sužinos, kokių cheminių elementų ieškoma tiriamame ore, vandenyje, pakuotėse, kokią reikšmę sveikatai turi aplinkoje ir buityje aptinkamos cheminės medžiagos.

Specialistai mokiniams paaiškins apie pakuočių ženklinimą, ką reiškia įvairūs simboliai etiketėse; kokios pakuotės yra saugios: kokie yra ES patvirtinti pakuočių reikalavimų bei ką perkame iš internetinių parduotuvių (Aliexpress, Wish, eBay).

Kalbėsime apie aplinkos (vandens, oro) taršą bei jos poveikį žmogaus organizmui. Laboratorijos darbuotojai pademonstruos, kaip tiriamas vanduo iš upių, ežerų, kitų vandens telkinių, kalbėsime apie baseinų priežiūrai naudojamas chemines medžiagas.

Mokiniai taip pat bus mokomi, kaip saugiai elgtis su kasdienėje aplinkoje esančiomis cheminėmis medžiagomis (aerozoliais, kvapikliais, kūno purškikliais, aromatinėmis žvakėmis ir pan.).

Pamokoje taip pat bus kalbama apie geriamąjį vandenį bei gėrimus su saldikliais, dažikliais. Aiškinsimės, koks jų poveikis žmogaus organizmui. Gyvai stebėsime, kaip tiriamas, kaip valomas vanduo, kokios yra nitritų, nitratų normos. Sužinosime, kokie cheminiai elementai randami saldintuose gėrimuose (Coca cola, Pepsi, gira ir pan.), kokie pavojingi junginiai susidaro iš cukrų, sintetinių rūgščių, angliarūgštės. 

Užsiėmime „Oras-vanduo-žemė“ mokiniai įgis praktinių žinių, pritaikomų artimoje aplinkoje. 

+370 687 53 270

projektai@pbakademija.lt