Edukacinė pamoka - išvyka  1-8 klasių mokiniams 

„Žemės laboratorija“

Datos: derinama individualiai.

Trukmė: ~5val. + atvykimas.

Minimalus dalyvių skaičius: 20 asm.

Kaina: tikslinama.

Žemės ūkis laikomas vienu pagrindinių azoto ir fosforo patekimo į upes ir Baltijos jūrą šaltinių. Skaičiuojama, kad apie 40 proc. į Baltijos jūrą sutekančio fosforo ir 60 proc. azoto patenka būtent dėl žemės ūkio veiklos. Azotas ir fosforas įeina į mineralinių trąšų ir gyvulių mėšlo sudėtį. Esant šių medžiagų pertekliui vandenyje pernelyg išveši dumbliai ir kita augmenija, sutrinka organizmų pusiausvyra (šis procesas vadinamas eutrofikacija). Dėl šio reiškinio Baltijos jūroje daugėja mirusių zonų, kuriose vyrauja deguonies badas bei mažėja žuvų ištekliai. Siekiant sumažinti Baltijos jūros eutrofikaciją, būtinas aplinkai draugiškesnis ūkininkavimas.

Vyksime į ūkį. Ūkininkais per dieną gal ir netapsime, tačiau ką reiškia „draugiškas aplinkai ūkis“ ir kodėl svarbu, kad jis tokiu būtų, tikrai išsiaiškinsime.

Pamatysime, kaip žiedinės ekonomikos principai veikia ūkyje, kas padeda kovoti su maisto švaistymu ir kaip biologines atliekas paversti vertingais ištekliais.

Pabūsime agronomais: ką reiškia rūgšti dirva, ir kodėl ji rūgštėja? Matuosime dirvos PH. Išsiaiškinsime, ką apie dirvožemį sako sliekai ir pabandysime juos suskaičiuoti. Susipžinsime su hidroponika. Išbandysime šią modernią technologiją ir sužinosime, kodėl šis augalų auginimo būdas vadinamas tinkamu tinginiams.

Pabūsime ir maisto kritikais: degustuosime iš įvairių ūkyje auginamų daržovių pagamintus traškučius. Pasiaiškinsime, kas yra tvarus ir sveikas maistas. O gal norėsite su draugais pasėdėti prie laužo ir paragauti lauže keptų bulvių? Ar pamenate, kada tai darėte paskutinį kartą?

+370 687 53 270

projektai@pbakademija.lt